Girls Soccer Schedule 2022
( as of Monday April 18)
TIER 1 - WEST DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 19 4:15 Power Bishop Allen 4 UTS 0
  3:00 Redmond Michael Power 2 Father Redmond 4
April. 21 3:30 Power Michael Power 5 UTS 1
  3:30 Redmond Father Redmond 5 Bishop Allen 5
April.27 3:30 Power Bishop Allen 4 Michael Power 2
  3:30 Redmond Father Redmond UTS
May. 2 3:00 Power UTS 0 Michael Power 6
  3:30 Redmond Father Redmond 2 Bishop Allen 2
         
TIER 1 - EAST DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 20 4:15 Neil St. Joseph's 2 Notre Dame 1
April. 25 4:15 Neil Senator O'Connor 0 Notre Dame 3
  4:15 O'Connor St. Joseph's 1 Senator O'Connor 2
May. 2 4:15 Neil Notre Dame 1 St. Joseph's 0
May. 4 4:15 O'Connor Senator O'Connor 4 Notre Dame 2
May. 9 3:15 Neil St. Joseph's 1 Senator O'Connor 1
         
TIER 2 - EAST DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 25 3:30 Newman St. Joseph's Morrow Park 0 St. John Henry Newman 5
  4:15 Ward N. Toronto Christian School 0 Mary Ward 3
April. 27 4:30 Newman St. John Paul II St. John Henry Newman
May. 2 3:30 Ward St. Joseph's Morrow Park 0 Mary Ward 6
  4:15 JP II St. John Paul II 2 N. Toronto Christian School 0
May. 4 3:30 Newman N. Toronto Christian School 0 St. John Henry Newman 2
May. 5 3:30 Ward St. John Paul II 3 Mary Ward 5
May. 9 3:30 Ward St. John Henry Newman 1 Mary Ward 7
  3:30 McNicol N. Toronto Christian School 0 St. Joseph's Morrow Park 4
May. 11 3:30 JP II St. Joseph's Morrow Park 3 St. John Paul II 5
         
TIER 2 - SOUTH DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 26 3:30 Earlscourt Loretto College 2 Marshall McLuhan 2
April. 28 3:15 St. Patrick's Marshall McLuhan 0 St. Patrick's 1
  4:15 Earlscourt St. Oscar Romero 0 Loretto College 3
May. 2 3:00 St. Patrick's Loretto College 6 St. Patrick's 0
  4:15 St. Patrick's St. Mary Academy 0 Marshall McLuhan 3
May. 3 3:30 Weston Lions St. Oscar Romero 1 St. Mary Academy 0
May. 5 3:30 Earlscourt St. Mary Academy 1 Loretto College 7
May. 9 3:30 St. Patrick's St. Patrick's 5 St. Mary Academy 3
  4:15 St. Patrick's St. Oscar Romero 0 Marshall McLuhan 4
May. 12 3:30 St. Patrick's St. Oscar Romero 1 St. Patrick's 6
         
TIER 2 - WEST DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 25 3:30 Power Monsignor Johnson 2 Michael Power 0
  3:30 Carr Cardinal McGuigan 0 Father Henry Carr 5
April. 28 3:00 Johnson Monsignor Johnson 12 Dante Alighieri 0
May. 2 4:15 Power Cardinal McGuigan 0 Michael Power 5
  3:30 Carr Dante Alighieri 0 Father Henry Carr 7
May. 5 3:30 Power Dante Alighieri 0 Michael Power 2
May. 9 3:30 Carr Michael Power 1 Father Henry Carr 3
  3:30 McGuigan Monsignor Johnson 8 Cardinal McGuigan 0
May. 11 3:30 Johnson Father Henry Carr 0 Monsignor Johnson 0
May. 12 3:30 McGuigan Dante Alighieri Cardinal McGuigan
         
TIER 2 - CENTRAL DIVISION
DATE TIME LOCATION TEAM 1 TEAM 2
April. 26 3:30 St. Basil's Monsignor Charbonnel 3 St. Basil's 2
April. 28 3:30 McNicoll Tanenbaum CHAT 4 Monsignor Charbonnel 2
May. 2 3:30 McNicoll Tanenbaum CHAT 1 Loretto Abbey 5
May. 3 3:30 St. Basil's Madonna 1 St. Basil's 2
May. 4 3:30 McNicoll Madonna 1 Loretto Abbey 1
May. 5 3:30 St. Basil's Loretto Abbey 2 St. Basil's 2
May. 10 2:45 Downsview Madonna 4 Tanenbaum CHAT 1
  3:30 McNicoll Monsignor Charbonnel 0 Loretto Abbey 6
May. 12 3:30 St. Basil's Tanenbaum CHAT 1 St. Basil's 3
  2:45 Downsview Madonna 1 Monsignor Charbonnel 0