TDCAA Boys Soccer Schedules - 2022
( As of Monday April 18)
WEST " AA " DIVISION
DATE LOCATION TEAM 1 TEAM 2 TIME
April. 19 Johnson Monsignor Johnson 3 Father Henry Carr 3 3:30
  Weston Lions Cardinal McGuigan 0 St. Oscar Romero 3 4:30
April. 21 Weston Lions St. Oscar Romero 3 Monsignor Johnson 2 3:30
  Henry Carr Father Henry Carr 7 Cardinal McGuigan 2 3:30
April. 26 Henry Carr Father Henry Carr 6 Monsignor Johnson 1 3:30
  Weston Lions St. Oscar Romero 1 Cardinal McGuigan 0 3:30
April. 28 Henry Carr Father Henry Carr 4 St. Oscar Romero 2 3:30
April. 29 Johnson Monsignor Johnson Cardinal McGuigan 3:30
May. 3 Henry Carr St. Oscar Romero 0 Father Henry Carr4 3:30
  Johnson Monsignor Johnson Cardinal McGuigan 3:30
May. 6 Henry Carr Cardinal McGuigan 0 Father Henry Carr 2 3:30
  Weston Lions St. Oscar Romero 1 Monsignor Johnson 0 3:30
         
EAST "AA" DIVISION
DATE LOCATION TEAM 1 TEAM 2 TIME
April. 20 Libermann N. Toronto Christian School 1 Francis Libermann 4 3:30
  McNicoll Etienne Brule 1 Pere - Philippe- Lamarche 2 3:30
April. 25 Mother Teresa N. Toronto Christian School 0 St. Mother Teresa 6 3:30
  Libermann Etienne Brule 1 Francis Libermann 2 3:30
April. 27 Libermann Pere- Philippe- Lamarche 1 Francis Libermann 2 3:30
  Mother Teresa Etienne Brule 3 St. Mother Teresa 3 3:30
April. 28 McNicoll N. Toronto Christian School Pere - Philippe- Lamarche 2:00
May. 2 Mother Teresa St. Mother Teresa 0 Francis Libermann 1 3:30
May. 4 McNicoll Etienne Brule 4 N. Toronto Christian School 1 2:00
May. 5 Mother Teresa St. Mother Teresa 2 Pere - Philippe-Lamarche 0 3:30
         
CENTRAL "AA" DIVISION
DATE LOCATION TEAM 1 TEAM 2 TIME
April. 19 Earlscourt St. Mary Academy 4 Bishop Marrocco 1 3:30
April. 20 Earlscourt Monsignor Charbonnel 4 UTS 1 3:30
April. 21 Earlscourt St. Mary Academy 7 UTS 0 3:30
April. 22 Earlscourt Bishop Marrocco 4 UTS 0 3:30
April. 27 Earlscourt Yeshivat Or Chaim 1 Monsignor Charbonnel 11 3:30
April. 28 Earlscourt Yeshivat Or Chaim 0 Bishop Marrocco 10 3:30
  Earlscourt Charbonnel 3 St. Marys 5 3:30
May. 3 Earlscourt Monsignor Charbonnel 2 Bishop Marrocco 2 2:00
  Earlscourt Yeshivat Or Chaim 0 forfeit St. Mary Academy 1 3:30
May. 4 Earlscourt Yeshivat Or Chaim 3 UTS 2 3:30
         
EAST "AAA" DIVISION
DATE LOCATION TEAM 1 TEAM 2 TIME
April. 20 Ward St. John Paul II 2 Mary Ward 0 3:30
  Neil St. John Henry Newman 1 Neil McNeil 4 3:00
  Brebeuf Senator O'Connor 0 Brebeuf 4 3:30
April. 25 Neil Neil McNeil 3 St. John Paul II 1 3:00
  Ward Senator O'Connor 3 Mary Ward 2 3:00
  Brebeuf St. John Henry Newman 2 Brebeuf 2 3:30
April. 27 Ward Brebeuf 4 Mary Ward 1 3:30
  O'Connor Neil McNeil 3 Senator O'Connor 1 3:00
  Newman St. John Paul II 2 St. John Henry Newman 2 3:30
May. 2 Newman Mary Ward 2 St. John Henry Newman 4 3.3
  JP II Senator O'Connor 1 St. John Paul II 2 3:00
  Neil Brebeuf 2 Neil McNeil 4 3:00
May. 4 Ward Mary Ward Neil McNeil 3:30
  O'Connor Senator O'Connor 2 St. John Henry Newman 6 3:30
May. 5 JP II Brebeuf 1 St. John Paul II 0 3:30
         
WEST " AAA " DIVISION
DATE LOCATION TEAM 1 TEAM 2 TIME
April. 19 Weston Lions Bishop Allen 1 Chaminade 1 3:00
April. 21 St. Basil's Bishop Allen 2 St. Basil's 0 3:30
April. 26 Power Bishop Allen 2 Michael Power 0 3:30
  Redmond Father Redmond 0 Chaminade 2 3:30
April. 28 St. Basil's St. Basil's 0 Chaminade 4 3:30
  Power Michael Power 11 Father Redmond 2 3:30
May. 2 St. Basil's St. Basil's 6 Tanenbaum CHAT 0 3:30
May. 3 Redmond Father Redmond 0 Bishop Allen 2 3:30
  Power Michael Power 4 St. Basil's 1 3:30
May. 4 Weston Lions Tanenbaum CHAT 0 Chaminade 7 3:00
May. 5 Power Michael Power 4 Chaminade 1 3:30
  Weston Lions Bishop Allen 11 Tanenbaum CHAT 0 3:00
May. 9 Redmond Father Redmond 9 Tanenbaum CHAT 2 3:30
May. 10 St. Basil's St. Basil's 1 Father Redmond 3 3:30
  Power Michael Power 1 Tanenbaum CHAT 0 forfeit 3:30